MORZE TAK…

Kuratorki: Marta Flisykowska, Marta Kołacz | współpraca: DESK Design Kolektyw
zdjecia: Joanan Radziuk, Jakub Stojałowski

 

Wystawa „Morze tak…” jest więc próbą swoistego wyjścia do przodu i przesunięcia się w bok. Z jednej strony zobaczymy instalacje stanowiące
swoistą archeologię przyszłości, składającą się z przedmiotów będących resztkami świata przyszłości, który właśnie projektujemy. Poprzez swoje prace młodzi projektanci zaproszą nas w podróż do przyszłości projektowania, w którym prezentowane prace, niczym rekwizyty science fiction, dotyczą świata, jakiego jeszcze nie znamy.

Drugą część wystawy stanowić będą przedmioty poświęcone współczesności, będące prezentacją postaw projektowych, które reprezentują gdańscy studenci projektowania. Jest to swoisty skok w bok – próba przyjrzenia się powstającym w pracowniach obiektom z perspektywy oczekiwań, które dziś stawia się przed dyscypliną i uprawiającymi ją osobami. Uczelnia jest swoistym tyglem, miejscem, w którym mieszają się osobowości prowadzących pracownie, gdzie studenci nasiąkają praktyką, ale także teorią wzornictwa. Jest to miejsce stanowiące początek drogi dla kolejnych pokoleń projektantów.

W obliczu prezentowanych na festiwalu Łódź Design 2014 wyzwań warto zadać sobie dziś pytanie: Co z nich wyrośnie?

 

na wystawie można było obejrzeć m.in

Archeologię Przyszłości oraz Baltic Lab więcej na ten temat w monografii

Design For the Future