Instalacja artystyczna reprezentowała Polskę na koreańskim Gwangju Biennale w Pawilonie Międzynarodowym. To wizualizacja danych w czasie rzeczywistym zbudowana z 19 oddzielnych wiązek światła, z których każda reprezentuje konkretną wartość, taką jak miłość, mądrość, kreatywność, bezpieczeństwo, życzliwość, empatia. Razem tworzą całość, palisadę reagującą na stały przepływ danych przesyłanych online.

Instalacja jest bezpośrednim nawiązaniem do „Summa technologiae” Stanisława Lema, w której ten światowej klasy pisarz science-fiction stawia pytanie o to, jak można sobie wyobrazić obiekt socjocybernetyki.

Artysta: Marta Flisykowska
Kuratorka: infuture.institute
Koordynacja: Olga Jankowska
Wsparcie techniczne: Stowarzyszenie Robotyków SKALP (Mateusz Dyrda, Patrycja Matejek, Mateusz Witka-Jeżewski, Rafał Rzeczkowski)
Zdjęcia: Przemyslaw Krompiec

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Współfinansowane przez @kultura_gov_pl

zdjęcia: Przemysław Krompiec

Polska reprezentacja na koreańskim  Gwangju Design Biennale  w Pawilonie Międzynarodowym

Artystka: Marta Flisykowska

Kurator: infuture.institute

Koordynacja: Olga Jankowska

Wsparcie technologiczne: Stowarzyszenie Robotyków SKALP (Mateusz Dyrda, Patrycja Matejek, Mateusz Witka-Jeżewski, Rafał Rzeczkowski)

Wystawa  1.09 – 31.01.2021

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

„Do you feel connected?” to wizualizacja danych w czasie rzeczywistym. Instalacja zbudowana jest z 19 osobnych słupów świetlnych, z których każdy odpowiada konkretnej wartości, takich jak np. miłość, mądrość, kreatywność, bezpieczeństwo, dobro i empatia. Każdej z nich przyporządkowane są hasztagi – #love, #solidarity, #empathy . Za każdym razem, gdy hasztag publikowany jest w internecie, instalacja absorbuje dane i wyświetla je jako sygnał świetlny na słupie przyporządkowanym do danej wartości.

Razem tworzą całość –palisadę reagującą na stały przepływ danych zamieszczanych w sieci. Tym samym obrazuje ona kolektyw nas – ludzi połączonych/ podłączonych. Razem tworzymy całość.

Dziewiętnaście elementów – dziewiętnaście wartości, z których złożona jest instalacja, symbolizuje również rok 2019. Jest to data rozpoczęcia pandemii, a także momentu zatrzymania się świata.

Instalacja nawiązuje do książki „Summa technologiae” Stanisława Lema, w której ten światowej sławy pisarz science-fiction zastanawia się, jak można wyobrazić sobie przedmiot socjologii cybernetycznej.

Projekt jest jednym z elementów filaru programowego Instytutu Adama Mickiewicza „Lem i myślenie o przyszłości”, którego celem jest promocja twórczości Stanisława Lema oraz polskiej myśli futurologicznej wśród zagranicznych odbiorców.

 

 

 

wywiad z kuratorem oraz prezentacja Przemysława Kropca:

Wprowadzenie i zakończenie o Stanisławie Lemie✨ jest po koreańsku , wywiad po angielsku z kuratorem Gwangju Biennale – 광주비엔날레 . Tylko, że to Polak Przemysław Krompiec mówi po koreańsku a wywiad jest z kuratorem Wlochem Simone Carena. Culture code o multiculti. Uwielbiam
Dodatkowo jestem pod wrażeniem jak kurator odczytał moje intencje, coś cyfrowego, ale namcalnego; retrofutyryzm; podniosły charakter instalacji o wartościach uniwersalnych w kontekście Dub Revolution
Instalacja powstawała w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym

 

https://www.youtube.com/watch?v=is6CIce0VHQ

 

dodatkowo:

 

więcej informacji równiez na :

Polskie Radio 2

infuture.instutite

culture.pl