Who nose? - bokser

Who nose? – bokser

Who nose? – Bokser

a) korzystając z doświadczenia himalaistów wiemy, że nos jako część ekstensyjna ciała jest jednym z najczęściej odmrażanych jego części. Dodatkowo ulega również oparzeniom słonecznym ze względu na odbijające się promieni słoneczne od powierzchni śniegu, oparzenia występują również np od spodu brody czy szyi o czym informuje Adam Bielecki polski Himalaista w wywiadzie.

Himalaiści używają specjalnych plastrów i taśm do oklejania nosów i policzków zabezpieczających przed temperatura i słońcem. W tym celu Ten model nosa został zlicowany i wypłaszczony

b) szerokość nozdrzy i wielkość w tym przypadku również ma związek z poczuciem lepszej wentylacji, głębszego oddechu. W świecie zwierząt takie nawiązanie możemy zobaczyć u bawołów afrykańskich.

c) Szerokie biomimiczne nozdrza oraz wypłaszczenie go może działać również jako czynnik psychiczny wpływający na większą pewnością siebie. Przywołany Bawół afrykański jest jednym z najgroźniejszych zwierząt na świecie co potęguje groźny wyraz nosa. Dodatkowym odniesieniem stylistycznym związanym z wypłaszczeniem nosa i połączeniem z szerokimi nozdrzami jest budowa nosów bokserów, które ze względu na liczne urazy po walce zmodyfikowały jego wygląd. W kontekście nowej atrakcyjności, mógłby stanowić kolejny wątek dyskusji

d) Z punktu widzenia funkcjonalności taki nos miałby tez mniejsze narażenie na urazy związana z długotrwałym przebywaniem w hełmie, który w razie potknięcia lub upadku od razu łamie nos, bez możliwości jego asekuracji.