DO YOU FEEL CONNECTED?

DO YOU FEEL CONNECTED?

Instalacja ” Do You Feel Connected?”

zdjęcia: Przemysław Krompiec

Polska reprezentacja na koreańskim  Gwangju Design Biennale  w Pawilonie Międzynarodowym

Artystka: Marta Flisykowska

Kurator: infuture.institute

Koordynacja: Olga Jankowska

Wsparcie technologiczne: Stowarzyszenie Robotyków SKALP (Mateusz Dyrda, Patrycja Matejek, Mateusz Witka-Jeżewski, Rafał Rzeczkowski)

Wystawa  1.09 – 31.01.2021

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

„Do you feel connected?” to wizualizacja danych w czasie rzeczywistym. Instalacja zbudowana jest z 19 osobnych słupów świetlnych, z których każdy odpowiada konkretnej wartości, takich jak np. miłość, mądrość, kreatywność, bezpieczeństwo, dobro i empatia. Każdej z nich przyporządkowane są hasztagi – #love, #solidarity, #empathy . Za każdym razem, gdy hasztag publikowany jest w internecie, instalacja absorbuje dane i wyświetla je jako sygnał świetlny na słupie przyporządkowanym do danej wartości.

Razem tworzą całość –palisadę reagującą na stały przepływ danych zamieszczanych w sieci. Tym samym obrazuje ona kolektyw nas – ludzi połączonych/ podłączonych. Razem tworzymy całość.

Dziewiętnaście elementów – dziewiętnaście wartości, z których złożona jest instalacja, symbolizuje również rok 2019. Jest to data rozpoczęcia pandemii, a także momentu zatrzymania się świata.

Instalacja nawiązuje do książki „Summa technologiae” Stanisława Lema, w której ten światowej sławy pisarz science-fiction zastanawia się, jak można wyobrazić sobie przedmiot socjologii cybernetycznej.

Projekt jest jednym z elementów filaru programowego Instytutu Adama Mickiewicza „Lem i myślenie o przyszłości”, którego celem jest promocja twórczości Stanisława Lema oraz polskiej myśli futurologicznej wśród zagranicznych odbiorców.

 

 

 

wywiad z kuratorem oraz prezentacja Przemysława Kropca:

Wprowadzenie i zakończenie o Stanisławie Lemie✨ jest po koreańsku 🇰🇷, wywiad po angielsku 🇬🇧 z kuratorem Gwangju Biennale – 광주비엔날레 . Tylko, że to Polak🇵🇱 Przemysław Krompiec mówi po koreańsku a wywiad jest z kuratorem Wlochem🇮🇹 Simone Carena. Culture code o multiculti🤍🇮🇹🇵🇱🇬🇧🇰🇷🤍. Uwielbiam🥰🚀
Dodatkowo jestem pod wrażeniem jak kurator odczytał moje intencje, coś cyfrowego, ale namcalnego; retrofutyryzm; podniosły charakter instalacji o wartościach uniwersalnych w kontekście Dub Revolution🇯🇲
Instalacja powstawała w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym

 

https://www.youtube.com/watch?v=is6CIce0VHQ

 

dodatkowo:

 

więcej informacji równiez na :

Polskie Radio 2

infuture.instutite

culture.pl